Stříbrný superpohár 2017

Žralůčci vítězí na SSP

Po dvou letech jsme si opět zahráli Stříbrný Superpohár a tentokrát dokonce před domácím publikem v Ledenicích.

Na turnaj přijelo sedm týmů, byly rozděleny do dvou skupin, v té naší byli samí baseballisté ze západních Čech.

V sobotu v 10.30 nastupujeme k prvnímu zápasu proti Baseball Plzeň Red. Zápas máme od začátku až do konce pod kontrolou, útok funguje dobře, obrana se rozehrává a míříme k prvnímu vítězství ve skupině – 10:5.

Po prvním zápase probíhá slavnostní zahájení – nástup všech družstev, státní hymna, úvodní slovo předsedkyně našeho klubu Hanky Korčákové, slavnostní nadhoz v podání p. Šestáka.

Hned po zahajovacím ceremoniálu hrajeme druhé utkání proti Brewers Klatovy. V tomhle zápasu hrajeme ještě lépe, nerozhodí nás ani pauza vynucená prudkou přeháňkou a v pohodě vítězíme – 12:3.

V posledním sobotním zápasu hrajeme proti Wolfs Domažlice v přímém souboji o první místo ve skupině A. Od samého začátku dominují obrany, přesto od druhé směny držíme těsný náskok 2:1, v dohrávce poslední směny po ojedinělé chybě naší jinak skvělé obrany soupeř dvěma doběhy na dva auty otáčí zápas a poráží nás – 2:3. Ve skupině A končíme druzí a v neděli se utkáme s vítězem „Béčka“ – týmem Baseball Plzeň White.

V sobotu odpoledne je na programu ještě Masters – dovednostní soutěže, v nichž se naši hráči rozhodně neztratili. V kategorii „Hod“ obsadil Honza Chvál 6., Martin Volf 10. a Bas Ižof 11. místo. V kategorii „Odpal“ vyhrál Žralok Matěj Novotný pokusem za 41 metrů, což byl nejdelší pokus ze všech Stříbrných Superpohárů po celé republice!! 11. místo obsadil David Zelinger a 18. Jáchym Kubín. V kategorii „Běh po metách“ byl třetí náš rychlík Kuba Binter, 9. Hynek Míka a 16. Josef Kohout. Poslední disciplínou byla souhra vnitřních polařů. Naši hráči ve složení David Zelinger, Kuba Vicány, Hynek Míka, Honza Chvál, Martin Volf a Bas Ižof dosáhli velmi dobrého času 28 sekund a byli druzí nejrychlejší. V celkovém součtu bodů za jednotlivé disciplíny jsme v Masters obsadili třetí příčku za Domažlicemi a Hlubokou.

V neděli ráno nastupujeme do play-off proti Plzni White. Těžký soupeř, kterého ovšem hned od začátku zasypeme tvrdými odpaly a naše obrana je jen obtížně prostupná. Náš výkon je opět vynikající, vítězíme 12:5 a postupujeme do boje o finále proti Wolfs Domažlice.

Tento zápas má být odvetou za sobotní těsnou prohru. Naše obrana hraje ve velkém stylu, za celý zápas umožní Vlkům jen jeden doběh a v druhé polovině zápasu se většina hráčů Wolfs nedostává ani na první metu. Zato naši pálkaři tlučou do obrany soupeře a postupně navyšují skóre na konečných 9:1. Postupujeme do finále!

Tam se znovu potkáváme s Baseball Plzeň White. A je to opravdový vrchol turnaje. Pojďme po směnách: po první vedeme 1:0, po druhé 1:1, po třetí prohráváme 2:3, ve čtvrté otáčíme na 7:4, po páté směně vedeme 8:5, je odehráno více než 50 minut a naši Žralůčci už se radují z vítězství, plzeňští nastupují na hřiště smířeni s porážkou, avšak technický komisař upozorňuje rozhodčí, že finále se hraje na šest směn bez časového omezení! A tak po krátkých diskuzích nastupují obě družstva zpět do zápasu, Plzeň samozřejmě povzbuzena novou šancí, naši hráči zklamaní a rozladění, navíc začíná drobně pršet, v šesté směně soupeř skutečně zatlačí a vyrovná na 8:8, nezbývá než nastavit další, sedmou směnu. I po ní je nerozhodně 9:9, hraje se dál. V osmé směně přichází ukázka morální síly našich hráčů, na dva auty stahujeme čtyři body po tvrdých odpalech do zadního pole, soupeři dovolíme již jen jeden doběh a definitivně vítězíme se skóre 13:10!

V součtu s Masters vítězíme i v celkovém pořadí Stříbrného Superpoháru regionu Jihozápad a z prvního místa postupujeme na Zlatý Superpohár do Prahy na Tempo, kde se 2.-4.6. utkáme v základní skupině D s týmy Olympia Blansko, Rytíři Trutnov, Sant Boi Barcelona, domácí Tempo Titans Praha a Pao Tongshu Xiao Xue (Čína).

Navíc naši hráči na SSP získali následující individuální ocenění:

Masters – Odpal – 1. místo Matěj Novotný – 41,4 metrů, nejlepší výkon celorepublikově

Masters – Běh – 3. místo Kuba Binter

Nejlepší pálkařský průměr – 1. místo Kuba Binter

Nejlepší pálkařský průměr – 2. místo Bas Ižof

Nejužitečnější hráč (MVP) – Bas Ižof

Velké díky patří Hance Korčákové, Jirasovi, všem RODIČŮM , kteří se starali o hřiště, dělali zápisy, upekli buchty, fotili, obsluhovali tabule a dělali vše pro to, abychom mohli být hrdí na náš klub a na to, co společně dokážeme.

Díky Magdě a Markovi – to se to vyhrává, když jsou šikovní trenéři.

A samozřejmě všem našim hrajícím dětem: Zuzce Vaňkové, Kubovi Binterovi, Matěji Novotnému, Hynku Míkovi, Honzovi a Dušanovi Chválovi, Kubovi Vicánymu, Basovi Ižofovi, Martinu Volfovi, Davidovi Zelingerovi, Jáchymovi Kubínovi a Josefu Kohoutovi.