Žralůčci na Supercupu 2017

Žralůčci na Supercupu 2017

Po výborném výkonu v SSP jsme zaslouženě vyrazili v pátek 2. června časně ráno do Prahy na Tempo na Supercup 2017.

Hned v prvním zápasu nás čekal exotický soupeř z daleké Číny. Každý zahraniční soupeř je vždy velkou neznámou, malí Číňané však přijeli do Evropy spíše na výlet. Jejich výkon byl velmi slabý a naše hráče tento zápas moc neprověřil – příliš snadná výhra 13:0.

Po prvním úspěchu následuje oběd a potom už slavnostní zahájení s nástupem všech 24 družstev.

Odpoledne nás čekají v krátkém sledu dva soupeři zcela jiné kategorie než tým z Číny. Nejprve nastupujeme proti Sant Boi Barcelona, druhému týmu z loňského ročníku. Hned v první směně nám soupeř odskočí pěti body, a i když se potom naše obrana hecne a odehraje dvě čisté směny, soupeř nás nenechá skórovat ani jednou za šest směn. V závěru zápasu Barcelona navyšuje skóre na konečných 0:11. Za zmínku jistě stojí shortstop soupeře Toni Cortes Caballero, který v Masters zvítězil hodem dlouhým 56,5 metru – neskutečný výkon desetiletého kluka…

Za necelou hodinu nastupujeme proti Olympii Blansko a začínáme dobře, hned v první směně stahujeme bod, Blansko však odpovídá dvěma, druhá směna je bez bodů, potom nás však Blansko zasype tvrdými odpaly a naše obrana se hroutí, o útoku nemá cenu mluvit, na metu se nedostáváme. Další vysoká prohra 1:12.

Po tomhle náročném programu nás ještě v pátek večer čekají Masters – dovednostní soutěže. V hodu proti ostatním ztrácíme, naši hráči se umisťují daleko za nejlepšími. V odpalu i běhu jsme pouze průměrní – navíc připisujeme pětivteřinovou penalizaci za nešlápnutí mety. Ani souhra vnitřního pole se nedaří dle představ a čas 25,95 je opět pouze podprůměrný, nutno ovšem dodat, že tento náš nejlepší čas byl s dvěma chybnými příhozy.

Odjíždíme unavení na ubytování do DDM Ulita na Žižkově a je jasné, že zítra musíme přidat.

V sobotu ráno nastupujeme k utkání s domácím celkem Tempo Titans. Začínáme dobře, dáváme čtyři body, bohužel čtyři také inkasujeme a tak jdeme do další směny. V té se neprosadíme, soupeř také ne. I další dvě směny jsou bez bodu. V poslední směně se nám proti bezchybné obraně Tempa podaří stáhnout jeden bod, jenže náskok neuhájíme a Tempo v dohrávce otáčí zápas – prohra 5:6.

Poslední zápas ve skupině hrajeme proti Rytířům Trutnov. Je po poledni, slunce pálí a naše obrana vstupuje do zápasu velmi nesoustředěně, takže hned od začátku prohráváme o pět bodů. Soupeř se dostává do pohody a naše hra není zdaleka taková, jakou umíme. Zápasem se protrápíme všichni a prohráváme vysoko 3:12. Za zmínku stojí aut na domácí metě zahraný Zelím. Na první pohled to vypadalo jako safe, ale klobouk dolů před mladým rozhodčím, který ustál nátlak trutnovského kauče a trval na autu. Později jsem shlédl video na FB, kde bylo vidět, že se skutečně jednalo o aut.

Ve skupině končíme na pátém místě a čeká nás duel o umístění s Kotlářkou Praha. Všichni jsou po dalším horkém dnu unavení a pálka obou družstev nejde dle představ trenérů. Zato obrany fungují dobře, a tak se dlouho čeká na první body. Ty přicházejí ve čtvrté směně, Žraloci stahují jeden bod, Kotlářka odpovídá třemi. Poté se opět útoky odmlčí, bohužel až do konce zápasu – prohráváme 1:3.

Odjíždíme na Žižkov na večeři, rozbor odehraných zápasů a atmosféry v týmu a potom už spát. Všichni to potřebujeme.

V neděli hrajeme poslední zápas proti Arrows Ostrava. Žraloci si sami sestavili line-up a od začátku si poslední vystoupení na turnaji užívají. Znovu nás trápí pálka, s tím se potýkáme během celého

turnaje. Nějakou tu chybu vyrobí i obrana, ale Žraloci vystupují jako správný tým. Přesto prohráváme i poslední zápas 3:6.

Poté ještě sledujeme strhující finále mezi Hrochy Brno a Sant Boi hrané na šest směn, kde Španělé prokazují svou kvalitu a poráží nejlepší český tým, ovšem až v desáté směně 6:3! Supercup je opět slavnostně zakončen s nástupem všech zúčastněných družstev.

V turnaji obsazujeme 20. místo, Masters nás však sráží na konečné 22. místo z 24 účastníků. Musím však uznat, že Supercup šel kvalitou neuvěřitelně vzhůru a všechna družstva předváděla kvalitní výkony. Dva soupeři z naší skupiny se umístili mezi nejlepšími čtyřmi (Sant Boi třetí, i když vyhrálo turnaj a Olympia Blansko čtvrtá), Rytíři Trutnov vybojovali deváté a Tempo třinácté místo. Turnaj byl dobrou možností poměřit se s top týmy nejen z Česka. Ve vyrovnaných utkáních jsme bohužel vždy o nějaký ten bod prohráli, ale zkušeností jsme posbírali hodně.

Díky všem dětem za hru: Kuba Binter, Honza a Dušan Chválové, Bas Ižof, Josef Kohout, Jáchym Kubín, Hynek Míka, Matěj Novotný, Zuzka Vaňková, Kuba Vicány, Martin Volf, David Zelinger.

Díky oběma trenérům, kteří se na Supercupu dětem věnovali: Magda a Marek.

Velký dík patří všem rodinám za jejich podporu a pomoc se zajištěním dopravy a stravování: Chválů, Novotní, Magda, Míků, Zelingerů, Marta s Terez i další, kteří zůstali doma a podporovali nás na dálku ať už na i-score nebo po telefonu.

Byl to pěkný, i když náročný víkend. Škoda, že výsledkově se nám nezadařilo podle našich představ, ale tak už to ve sportu i v životě někdy je.

Pepa.

Attachment