Žralůčci vítězně v Merklíně

Poslední kolo základní části coachballové ligy se hrálo na západě Čech v Merklíně. Na místo jsme vyrazili v sobotu časně ráno a po dvou hodinách jízdy jsme byli na místě. Po rozcvičce jsme hráli první zápas proti Eagles White. Od začátku hrajeme pozorně v obraně a postupně navyšujeme skóre na 5:0. V poslední směně nám však soupeř nasype pět bodů a vyrovná zápas na konečných 5:5. Takže na úvod remíza.

Druhý zápas hrajeme proti domácím děvčatům. Jako hosté jdeme nejdříve na pálku a začínáme dobrými čtyřmi body, holky odpovídají dvěma, v další směně dominují obrany, v poslední směně pečetíme naši výhru dalšími čtyřmi body – 8:2.

V třetím zápasu proti Slavii Plzeň si vybíráme slabší chvíli. Naší hře chybí jiskra, po první směně sice bez bodů, ale potom Slavia postupně navyšuje skóre, kdežto naše pálky mlčí – první prohra 0:9.

Hned po prohraném utkání hrajeme další zápas proti Eagles Green. Žralůčci se z prohry rychle oklepali a v každé směně zápasu s mladými Orly tvrdě pálili a stahovali body, v poslední směně jsme dokonce dali bodů šest, obrana funguje skvěle – vyhráváme 12:1.

Pátý zápas ve skupině hrajeme proti Radotínu. Pražský tým má v sestavě vytáhlé kluky, dobré pálkaře, a tak stavíme silné zadní pole. Jako hosté začínáme na pálce a hned se nám daří udělat tři body. Nastupují bombeři Radotína, avšak jejich dlouhé odpaly končí v rukavicích našich polařů, v druhé směně se nám pálka nezadaří – 3:1, od třetí směny však už zase pálíme a zápas končí naší jasnou výhrou – 11:3.

V posledním zápasu ve skupině nás čeká Spectrum Praha. Naše dosavadní výsledky jsou dobré, ale skupina je hodně zamotaná, a tak je třeba nastoupit koncentrovaně a i do posledního zápasu dát vše. Hráči tento úkol plní na jedničku a zápas prakticky rozhodují už po dvou směnách, kdy vedeme 10:2. V dalších dvou směnách Spectrum upravuje stav na 10:4, na dohrávku už nemusíme.

Končíme skupinu s bilancí 4 výhry, 1 remíza a 1 prohra. Stejných výsledků dosáhli také Eagles White, a tak se počítají doběhy proti: Žraloci 24, Eagles White 41.

Jsme první v turnaji a díky tomu se zároveň posouváme na konečné první místo základní části coachballové ligy divize jih!!! Na podzim nás tedy čeká mezidivizní turnaj s nejlepšími týmy z republiky: Chomutov, Joudrs Praha, Eagles Praha, Slavia Plzeň, Kostelec nad Orlicí a Havlíčkův Brod.

Naše forma šla během jara postupně nahoru: první turnaj na Storms: 5. místo, druhý turnaj na Eagles: 3. místo, třetí turnaj v Sezimově Ústí: 3. místo, čtvrtý turnaj v Merklíně: 1. místo.

Děkuji všem dětem za včera předvedenou hru, byla radost to sledovat: Kuba Binter – skvělý startér našeho útoku, Hynek Míka – famózní zákroky v poli, Honza Chvál – krásné odpaly do zadního pole, Kuba Vicány – skvělá pálka i hra v poli, Jáchym Kubín – znovu skvělá pálka, Dominik Szamaragowski – výborná pálka, dobrý cit pro nadhozený míč, Šárka Kubešová – skvělá na jedničce, dobrý přehled ve hře, Matěj Novotný – jistota na pálce, zlepšení v poli, Zuzka Vaňková – skvělá pálka, Dušan Chvál – výborný na pálce i na kečru, Bas Ižof – kvůli zdravotnímu omezení nastoupil jen do dvou utkání, ale když byl v sestavě, naše útočná síla ohromně narostla.

Díky rodičům, kteří nás bezpečně dovezli na místo a zase domů: Honza Binter, Olga a Ríša Vaňkovi, Michaela a Dan Szmaragowští a speciálně Věře a Dušanovi Chválů, tedy hlavně Věře za perfektní zápis statistik.

Za dobře odvedenou práci jsme cestou domů navštívili McDonalds v Písku, z čehož měly děti větší radost než z výhry v turnaji.

Pepa.

Attachment