Open MČR U11 v coachballu 2017

Open MČR U11 v coachballu 2017

V sobotu 7. a v neděli 8. října se v Chomutově odehrálo otevřené Mistrovství ČR v coachballu v kategorii do jedenácti let. Naši malí Žraloci dokázali na jaře vyhrát celkové pořadí divize Jih, ale podzimní mezidivizní turnaj osmi nejlepších týmů coachballové ligy se nám hrubě nevydařil. Nevyhráli jsme jediné utkání, nedařilo se vůbec nic a skončili jsme tak na konečném osmém místě (z celkového počtu 25 týmů v coachballové lize).

Na MČR do Chomutova se přihlásilo celkem 15 družstev, která byla rozdělena do čtyř skupin. První dva z každé skupiny postupovali do čtvrtfinálových skupin. Odjížděli jsme tedy s cílem postoupit z naší skupiny jako první nebo druzí do play-off.

Přestože se hrálo až v sobotu (původní rozpis zněl od pátku odpoledne), vyrazili jsme na místo už v pátek v poledne. Po příjezdu na místo jsme si zatrénovali a s pocitem dobře odvedené práce jsme se jeli ubytovat do nedaleké školy.

V sobotu v 8.30 nastupujeme k prvnímu zápasu proti Piranhas Beroun. Soupeře známe, utkali jsme se přátelsky v srpnu na Hluboké. Od začátku jdeme dravě za vítězstvím, hrají se tři směny, vítězíme jasně 10:0, pět našich pálkařů – Štěpán, Vilda, Bas, Hynek a Eliška mají stoprocentní úspěšnost na pálce (1,000) a chystáme se na druhého soupeře – pražský Radotín. S Radotínem jsme hráli na jaře ve stejné divizi, je to nepříjemný soupeř. A taky hned na úvod boduje, ale my oplácíme čtyřmi doběhy a utkání máme pod kontrolou, i když výkon není úplně bez chyb. Vítězíme 6:3 a jdeme na posledního soka v základní skupině – Klackaře Kostelec. Tradičně silný tým patří dlouhodobě do špičky v této kategorii. Vstup do utkání se nedaří. Za dvě směny jde pálit celý náš line up, ale bodově se neprosadíme. Klackaři vedou 3:0. Do třetí směny ovšem vstupujeme parádně, po pěti hitech přichází SO, hned další pálkař je aut chycený ze vzduchu, ale poté následuje další série hitů znamenajících naše vedení 6:3. Kostelec snižuje na 6:5, ale naše kanonáda pokračuje i ve čtvrté směně, před dohrávkou vedeme už 11:5 a tak to také zůstává. Vítězíme v zápase i ve skupině B!

Ve čtvrtfinálové skupině F nás ještě v sobotu čekají Snails Kunovice. Začátek z naší strany je nešťastný, dostáváme šest bodů, v dohrávce sice snižujeme na 3:6, ale v dalším průběhu zápasu už dominují obrany. Poprvé prohráváme – 4:8. Ještě v sobotu hrajeme páté utkání a to proti Eagles Praha. První tři směny se hraje bez bodů, přestože o tvrdé a dlouhé odpaly není nouze. Ve čtvrté směně Eagles přece jen našli skuliny v naší obraně a nastříleli nám šest bodů, jdeme do dohrávky a také bušíme do obrany Orlů, ale na vyrovnání to nestačí – prohráváme i druhý zápas nadstavby 3:6 a semifinále se nám vzdaluje.

Odjíždíme na zaslouženou pizzu k večeři a odpočinek. V neděli si můžeme přispat, hrajeme až v 10.45 proti Tempu Titans Praha. Je to zápas o vše, Tempo má výhru s Kunovicemi, Kunovice vyhrály s námi, nám výhra chybí. Začínáme dvěma body, Tempo však kontruje čtyřmi, v další směně dáváme tři body, ujímáme se vedení a už ho jen navyšujeme. Vítězíme 9:4 a senzačně postupujeme do semifinále! Všichni jsou naším postupem překvapeni, ale o našem týmu a předvedené hře mluví s uznáním.

V semifinále hrajeme proti Hrochům Havlíčkův Brod. Hraje se na šest směn bez omezení času. Do utkání vlétneme jako uragán a po dohrávce Hrochů vedeme 3:2. Další body přijdou ve trojce, bohužel na straně Brodu a hned šest. V páté směně snižujeme na 5:8, v šesté se neprosazujeme, a tak nás po prohře čeká duel o třetí místo proti zklamaným Joudrs Praha.

Zápas o třetí místo proti Joudrs Praha. K vidění bylo vše, co tenhle sport může nabídnout. Tvrdé odpaly, skvostné zákroky v poli, vůle, emoce, naděje a na konci samozřejmě i radost, smutek a obrovské zklamání. Zápas jsme rozehráli výborně. Po první směně 1:0, po druhé 3:1, po třetí 3:2, po čtvrté 3:2, v polovině páté 5:2, pak zápas přerušuje déšť, v dohrávce páté směny držíme Joudrs bez bodu a při našem šestém útoku zvyšujeme na 7:2. V dohrávce jsme zbytečně nervózní a první aut přichází hodně pozdě, soupeř vyrovnává na 7:7, má běžce na druhé a třetí metě, přichází chycený luft – druhý aut, příhoz na nadhazovače a odtud na kečra, kterému těsně před slajdujícím běžcem z trojky prochází míč pod rukavicí. Bronz nám doslova proklouzl mezi prsty, po prohře 7:8 končíme čtvrtí.

Všech osm zápasů jsme odehráli ve velkém stylu a mnohdy jsem žasl, co všechno jsme dokázali zahrát v obraně, ale i na pálce. Nechali jsme za sebou v této kategorii velmi silné týmy Chomutova, Kunovic, Tempa i Klackařů z Kostelce a sehráli napínavé a vyrovnané bitvy s Eagles, Joudrs i Hrochy. Smekám před těmito dětmi. Žákovské posily Vilda Bártík, Štěpán Martínek i Eliška Vicánová byly velkým přínosem nejen pro jejich dovednosti. Svou přítomností vyhecovali všechny mladší hráče k výkonům na hraně svých možností, a tak tento turnaj skvěle odehráli také Honza Chvál, Bas Ižof, Hynek Míka, Jáchym Kubín, Jakub Vicány, Kuba Binter, Martin Volf a Matěj Novotný.

Velký dík patří kaučce Magdě, Věrce a Bohunce za vytvoření parádního zázemí, Dušanovi a Mírovi za dopravu a podporu týmu i vám všem, kteří jste na nás mysleli doma.

Pepa.

Attachment