Naši nejmenší jsou 3. na MČR

Dovolte mi se s Vámi podělit o mé postřehy z uplynulého víkendu, kdy jsme získali bronzové medaile na Mistrovství ČR v softballu U11 a získali vůbec první medaili pro Žraloky v této kategorii.
Na turnaj do Kostelce nad Orlicí jsme odjeli v pátek ve 13 hodin, chtěli jsme vidět oba naše soupeře ve skupině. To se nám nepovedlo, protože Havl. Brod nedorazil a nechal své utkání skrečovat.
V sobotu ráno tedy nastupujeme proti ambicióznímu týmu Berouna, který již má jedno vítězství zadarmo. Do zápasu vstupujeme suverénně, vedeme 5:0, avšak sami dostáváme soupeře do sedla hloupými chybami a nakonec zápas ztrácíme 7:9.
V druhém zápasu ve skupině nás čeká dorazivší Havl. Brod. Zaváhat už nesmíme, čekala by nás nesmírně těžká cesta vyřazovacími boji. Naši Žraloci však hrají ve velkém stylu a deklasují Brod 19:0.
Ve skupině obsazujeme druhé místo a v osmifinále nás čeká nevyzpytatelný Radotín. Naše děti jsou povzbuzené předchozí výhrou a znovu drtí soupeře tvrdými odpaly. Vítězíme 21:0.
Ve čtvrtfinále – posledním sobotním zápasu – nás čeká vítěz jedné ze základních skupin, baseballový klub Sabat Praha. Pro nás velmi netradiční a zároveň kvalitní soupeř, ale v této fázi již nebude lehkých soupeřů. Úkol zní vyhrát poslední sobotní zápas. Skvělou pálkou a agresivním během po metách se tento úkol zdaří splnit. Zápas ukončujeme rozdílem po páté směně 13:6 a za dohledu nepříjemně překvapených koučů Sabatu slavíme postup mezi čtyři nejlepší celky MČR!!! To by v tento den stačilo, odcházíme do DDM na zasloužený odpočinek, někdo i večeři a hlavně spánek.
V neděli hrajeme semifinále proti velkoklubu v mládežnických kategoriích – Joudrs Praha. Tento klub by ze své základny sestavil tři nebo čtyři silné týmy jedenáctiletých. Zde hrají s tím nejlepším, co mají. Ve druhé směně se Joudrs ujímají vedení 1:0, ve třetí odpovídáme dvoubodovým homerunem Lukyho Turka a navíc stahujeme ještě jeden bod, takže vedeme 3:1, jenže ve čtvrté směně soupeř znovu otáčí hned šesti body a zápas se definitivně láme ve prospěch Pražanů – prohra 3:9.
To znamená, že nás čeká duel o třetí místo proti Pasos Pardubice. Pasos začínají dvěma body v první směně, nám se daří odpovědět stejně v dohrávce – 2:2. Ve třetí směně Pasos přidají další tři body, ale náš útok mlčí. Teprve v páté směně se vyburcujeme ke zlepšenému výkonu a znovu vyrovnáváme – 5:5. Poslední směna, Pardubice stahují jeden bod a vedou. Na dohrávku jdeme my, obsazujeme první a druhou metu, při dalším odpalu však Pardubice hrají aut tečí na spojce a druhý aut vyfasujeme za nesprávný výběh z druhé mety. Situace se zdá být beznadějná, obsazená první meta, dva auty. Přesto se následujícím odpalem a dobrou prací běžců na metách podaří stáhnout vyrovnávací bod. Teď máme běžce na třetí metě a potřebujeme dostat domů i jeho. Bas úkol zvládá, pálí tvrdě po zemi skrz vnitřní pole na centra, ten se snaží autovat dlouhým příhozem na první metu, Bas je těsně safe a Kuba Binter dobíhá pro rozhodující bod utkání o bronz – 7:6!!!
Neskutečné drama, v kterém jsme celou dobu museli dotahovat a hráli pod velkým tlakem, děti zvládly a bronzové medaile si právem zaslouží. Smekám před nimi. Po dlouhé době jsme se stali týmem s velmi silným útokem, naší největší zbraní nebyla obrana (také kvalitní), ale pálka. A pro mnoho týmů jsme se stali obávaným soupeřem.
Martin Volf navíc získal individuální ocenění „Nejlepší hráč turnaje“.
Chci poděkovat všem dětem, které hrály za U11 nejen na MČR, ale i v průběhu sezony 2018.
Dále děkuji všem Vám, rodičům. Bez Vaší podpory bychom to nezvládli. Díky a těším se na další spolupráci s Vašimi dětmi i s Vámi.
Děkuji Ríšovi za skvělou práci nadhazujícího kouče a Magdě za pomoc při koučování.
Děkuji Věře za focení našich dětí během celé sezóny.
Zdar Pepa.

Attachment