Historie

První sezonou softbalového klubu Žraloci Ledenice byla sezona 1999. Vše začala organizovat Hanka Korčáková, která se se softballem seznámila na vysoké škole a na jednu z výprav přírodovědného oddílu Žraloci přivezla vypůjčené rukavice. Žraloci (téměř bez znalosti pravidel, ale s velkým nadšením) nastoupili od soutěže žáků, tehdejší formy teeballové soutěže. Spolu se Žraloky, které hnalo dopředu nadšení spíše než softballové dovednosti hráli ještě: ZŠ Nerudova, Pikes Č. Budějovice a Pigs Trhové Sviny. Tuto soutěž bez ztráty kytičky vyhráli!!!


Sezona 2000!!! Nadšení se stupňuje, teeballová soutěž nyní zahrnuje týmy: Pharaon J. Hradec, Hluboká Black Sox, ZŠ Nerudova a Pigs Trhové Sviny. I přes zlepšující se výkony Žraloků, mohou být zaznamenány již první porážky, které nás sesunují na druhé místo.


Rok 2001 znamenal opuštění teeballové soutěže a přestup na softball z nadhozu. Tým kadetů se nyní schází několikrát týdně na dobrovolných trénincích, které nemají ani určený přesný termín. Vše funguje jednoduše tak, že se hráči objedou na kolech a s jednou pálkou, jedním míčem a devíti rukavicemi trénují. Výsledkem je 3. místo v krajské kadetské soutěži v pořadí: 1. Pharaon J. Hradec, 2.ZŠ Nerudova, 3. Žraloci Ledenice, 4. Sezimovo Ústí, 5. Pigs Trhové Sviny. Hráči Jaroslav Korčák a Pavel Krofika se poprvé zúčastňují turnaje All-Star, kde se proti sobě utkávají krajské kadetské výběry. Po sérii tvrdých porážek končí Jižní Čechy na posledním místě.

Nejméně záznamů lze nalézt o sezóně 2002. Kadeti Žraloků Ledenice se po stále se lepšících výkonech umisťují na 2. místě v krajské soutěži. Jistou úroveň již mají zápasy proti Pharaonu Jindřichův Hradec – vítězi soutěže. Bohužel však bude ještě nějakou dobu trvat, než se role obrátí. Ledničtí kadeti Jaroslav Korčák, Pavel Krofika, Jan Bureš a Martin Janoušek se účastní All-Star turnaje. Nyní již kvalitní jihočeský výběr svádí vyrovnané bitvy se všemi celky republiky. Poráží i východní Čechy, tažené hráči Havlíčkova Brodu, s výběrem Prahy prohrává v tiebrakeu. Na konec si  z Mostu odváží bronzové medaile. Zároveň vzniká jisté pouto mezi hráči Žraloků a hráči Jindřichova Hradce Škardou, Hronzou, Buštou…


V sezoně 2003 vrcholí krajské kadetské boje posunem věkové hranice na 16 let – platí však pouze v kraji. Žraloci poprvé vyhrávají v krajské soutěži kadetů. Líté bitvy již svádí i s mladým týmem Sezimova Ústí a vznikají zárodky rivality. Sezona se dohrává v listopadu za obrovské zimy. Další úspěch tým zaznamenává na turnaji v Sedlčanech, kde získává třetí místo. V tomto roce se také poprvé kadetský tým účastní mistrovství České republiky. Na pražském turnaji získává v tiebrakeu výhru nad Ostrovem a obsazuje konečné 7.místo. Na turnaj již s týmem odjíždí i nová trenérka Katka Vondrová. Po sezoně 2004 však končí a nastupuje na mateřskou dovolenou.


Jistý přerod nastává v sezoně 2004. Ledenice již mají 2 týmy. A mnoho vyškolených trenérů. V zimní přípravě absolvovali trenérské školení například Jan Bureš, Jaroslav Korčák, bratranci Cukrové, Hana Korčáková,… Noví trenéři se aktivně zapojují a nový tým teeballistů má již své pravidelné tréninky. Základ týmu kadetů pak tvoří nadhazovači – nováčci- Jan Borovka a Pavel Čermák. Kadetský tým končí svou soutěž na posledním místě v kraji. Na turnaji v Sedlčanech obsazuje též poslední místo. Problémy nulové výkonnosti se nevyhýbá žádná herní činnost. Plazivé míče nadhazovačů nedokážou nadhodit strike. Teeballisté uválčí na mistrovství republiky 4. místo, což je pro všechny neskutečným úspěchem. Ve své krajské soutěži jsou druzí. Novinkou je juniorský tým Ledenic, který se s  hostujícími hráči Jindřichova Hradce poprvé účastní MČR mladších juniorů. Bídné výkony však nestačí na lepší než sedmé místo. Perličkou je zlomený nos Pavla Cukra.


Rok 2005 opět posouvá lednický klub dál v rámci softbalového světa. Teebalový tým obsazuje na svém brněnském mistrovství ČR 5. místo. V českobudějovickém přeboru žáků, který hraje nejen tým teeballistů, ale i jejich o rok starší kamarádi dosahujeme vítězství. Tým odehraje za rok cca 10 zápasů!!! Hlavní váha je však na kadetském týmu, kde již lze rozeznat jisté náznaky budoucích hráčů. Na turnaji kadetské ligy v Jindřichově Hradci získáváme skvělé 4. místo, na mistrovství republiky 7. a výkony z minulého roku jsou již dávno zapomenuty. Z jihočeského přeboru si nakonec vezeme vítězství. Posilou pro kadetský tým, na místo zraněného Petra Čížkovského, je vlasatý Jan Chuchma, který do této doby nastupoval za Trhové Sviny. Na závěr sezony se ještě 2x podíváme do pražské Krče. Nejprve s juniorským týmem s hostujícími Pharaony. Hrajeme poměrně dobré zápasy, nakonec však odjíždíme s již klasickým sedmým místem. Nakonec se na Krč podíváme s mužským týmem, který má tento rok premiéru. Pro nedostatek hráčů hrajeme dohromady se 7 hráči Trhových Svin. Po vítězství v krajském přeboru nás zde čeká kvalifikace o 2. ligu. Po bídných výkonech končíme na posledním místě. Mužský tým v této sezoně zakusil tak softballový pohár. V prvním kole končíme na štítech hráčů Poličky. Novinkou v této sezoně jsou první hráči v širších reprezentacích ČR. Do přípravy juniorů na MS 2008 se zapojují Pavel Čermák a Jan Chuchma. Do přípravy mladších žákyň Veronika Čermáková. Od začátku zimní přípravy se ledničtí nadhazovači také účastní pitching campů s Tomášem Kusým.


Další zlomovou sezonou byla 2006. Svou tvář ukáží v tomto roce softbalovému týmu Teeball, Kadeti B, Kadeti A a muži. Teeballisté obsazují na svém mistrovství v Liberci 6. místo. Kadeti A i B hrají krajský přebor, kde končí na 2. a 4. místě. Kadeti A získávají z Trhových Svinů Kryštofa Effenberka a Tomáše Jecha jako nové posily. Účastníme se MČR žáků, kde předvádíme kvalitní hru a v souboji o medaile podléháme těsně Spectru 2:0. Účastníme se také několika turnajů kadetské ligy, výsledky jsou však nevalné. Svoji Jihočeskou soutěž hrají též muži, kde také končí na posledním místě. V létě pořádáme společné klubové soustředění v Plzni, a týden je naším domovem hřiště SVŠ. Na začátku srpna dosahuje lednický softball též dílčího úspěchu, když se jeho hráčka Veronika Čermáková stává mistryní Evropy v kategorii mladších žákyň. V říjnu se také rozjíždí dlouho očekávaná výstavba hřiště. Ta probíhá pod záštitou radnice. Peníze na výstavbu však přicházejí i díky prezidentce klubu Haně Korčákové. Plánované dokončení je na rok 2007. V listopadu pořádáme 1. ročník halového teeballového turnaje, kde sami v konkurenci 10ti týmů z celé ČR obsazujeme poslední místo. Do reprezentace juniorů se zapojuje také nadhazovač Jan Borovka, do kadetek B Veronika Čermáková a Michaela Egnerová. 2. ročník pitching campů s Tomášem Kusým přináší opět nové prvky do tréninků. Trenérem mužů se stává kontroverzní Karel Hager.


rok 2007 byl rokem, který se dá bezesporu označit za převratný. Teeballisté získali nové trnérrky – Evu Staňkovou a Moniku Hoštičkovou a tím i bohaté rodičovské  zázemí. S přehledem a bez jediné prohry vítězí ve své oblastní soutěži pořádané baseballovým svazem. Na MČR v Brně získávají po urputných bojích 6. místo. Výkony se však očividně zvedají. V 2. ročníku teeballového turnaje v hale, který se opět konal v listopadu získávají 2. místo. Na tomto turnaji zaznamenali jedinou prohru a to ve finále proti mistrům republiky z Havlíčkova Brodu. Kadeti B vítězí ve své oblastní soutěži. Někteří hráči týmu absolvují také některé turnaje s týmem kadetů A. Ti vítězí ve své krajské soutěži, která byla opepřená souboji se Sezimovým Ústím, které do soutěže nastupovalo s členem SCM19 Pavelkou. V Kadetské lize zaznamenáváme úspěšnou sezonu, nad očekávání bojujeme o medailové pozice, které naplníme pouze v podzimním kole ligy na Spectru. Závěr sezony je už horší a play-off se doslova protrpíme k 5. místu v celkovém pořadí. Kadetům jen těsně uniká na MČR medaile a končí 4. Nejlepším hráčem MČR zvolen Kryštof Effenberk. Kadetky na svém MČR končí na 12. příčce. MČR mladších žáků znamená již dobře známé 4. místo. Nejlepším nadhazovačem se stává Jiří Korčák. Muži nedokázali zvítězit ve své krajské soutěži a nepostoupili tedy na kvalifikaci o 2. ligu. Po sezoně končí trenér Karel Hager a novým trenérem se stává dosavadní trenér kadetů A Jaroslav Korčák. K týmu během listopadu také přichází kondiční trenérka Anna Matějková. Během února se do chlapeckého SCM „16“ prosazují Kryštof Effenberk a Vít Pokorný. Trenérem u téže reprezentace je Jaroslav Korčák. V týmu juniorů „19“ nadále působí Pavel Čermák a Jan Borovka. Do dívčí kadetské „15“ jsou nominovány Veronika Čermáková a Michaela Egnerová. V listopadu do mužského týmu také přichází nová posila David Kosán, hráč Spectra. Během celého roku intenzivně probíhá výstavba hřiště. Bohužel do konce sezony zde neokusí jediný hráč trénink. Stavba pokračuje i v zimních měsících a otevření se předpokládá na květen 08.


Sezona 2008 je opět lepší než předchozí roky. Teeballisté A celkem s klidem vítězí ve své regionální soutěži K trenérkám Monice a Evě se připojuje nadaný hráč Aleš Pavel. První vítězství sbírají i Teeballisté B – nový žraločí tým, pod vedením dalšího rodičovského trenéra Milana Votruby. Teeball pak sbírá úspěchy i na mistrovství republiky, kdy mu jen o krůček uteče bronzová medaile a končí čtvrtý. Kadeti B vítězí v krajské soutěži, kdy mladí hráči sbírají cenné zkušenosti. Kadeti A nastupují již v osmičlenné 1. kadetské lize. Hned na prvním turnaji na Spektru pronikají  finále, poprvé v historii klubu. Liga je vyrovnaná a tak se výsledky střídají jako den a noc. Na domácím turnaji o prvním zářijovém víkendu se žraloci vybičují ke skvělým výkonům a celý turnaj poprvé vyhrávají! V play-off doplácejí na absenci catchera a po dobré sezoně konči na nelichotivém čtvrtém místě. Muži výborně vstoupí do své krajské soutěže. Postupně se i díky zraněním výkony zhoršují. Cíl zvítězit a postoupit na kvalifikaci tak zůstává nenaplněn. Dále se muži účastní Interpoháru – nově vzniknuvší soutěže. V této sérii 4 turnajů obsazují 2. místo, když svůj domácí turnaj vyhrávají ve finále proti Univerzitě Brno homerunem Jana Borovky. Do týmu se zapojují noví hráči Pavel Doležal a Vít Čepelák, mladí Žraloci Matěj Volf a Jakub Staněk odehrávají své první zápasy za mužský tým. Největší dosavadní úspěch v historii klubu dosahují junioři, kteří získávají na mistrovství republiky bronzové medaile. Jan Borovka na prkně i s výronem kotníku táhne Ledenice za skvělým výsledkem. Největší akcí v historii klubu se pak stává otevírání hřiště, které se po 2 letech výstavby podařilo dokončit. Slavnostního otevření se účastní mnoho zajímavých osobností včetně hokejisty HC Mountfield Milana Tomana a předsedy ČSA Gabriela Waageho.

Zároveň na konci prázdnin přinášíme do Jižních Čech nejlepší softball, jaký se tu kdy hrál. Finále českého softbalového poháru mezi prvoligovými týmy Spectrum Praha a Radotínský SK se odehrává na našem domácím hřišti Sharks Bay.

Největší individuální úspěch v historii klubu si pak připisuje Pavel Čermák svou účastí na MS juniorů v kanadském Whitehorse. Jaroslav Korčák v létě zaznamenává trenérský úspěch, když se jako scout účastní ME žen do 22 let. Další úspěchy u národních reprezentací si připisujeme v měsíci listopadu. Do nově vzniklého juniorského A týmu se dostali naši hráči Pavel Čermák, Kryštof Effenberk, Matěj Volf, Jakub Staněk, Petr Frejlach a Jiří Korčák. V širším kádru kadetek působí Michaela Egnerová, Zuzana Hoštičková a Veronika Čermáková. Jaroslav Korčák se stává trenérem nadhazovačů u juniorského národního týmu a trenérem B týmu juniorů.


Rok 2009 byl opět plný událostí. Žraloci slavili úspěch v mnoha kategoriích. Na začátku kalendářního roku s námi strávil 9 dní Mike Stapleton, novozélandský trenér mužského národního týmu. Po tento čas navštěvoval všechny klubové tréninky, na kterých předával své bohaté zkušenosti.

Teeballisté pod vedením Moniky Hoštičkové a Evy Staňkové slaví úspěch na MČR Teeballu, když jim těsně uniká bronzová medaile a končí tak na nepopulárním 4. místě. Kadeti B hrající převážně krajskou soutěž končí na 2. místě, za vedoucími Hrochy ze Sezimova Ústí. Soutěž však silně zasáhne sedm skrečí.

Nově se nám v sezoně představují 2 týmy. Tým žáků, který hraje svou extraligu a tým žen. Tým žáků do otevřené soutěže vstupuje později a těsně se tak dostává na finálový turnaj z posledního místa. V něm má jistě tým ambice na umístění ve středu startovního pole. Oproti očekáváním však končí na sedmém místě. Tým má také nové trenéry, do činnosti klubu se zapojili Honza Krejza s manželkou Petrou.

Tým žen složený převážně z kadetek a trenérkou Hankou Korčákovou s jedinou prohrou vítězí v krajském přeboru žen. Na letním turnaji na hluboké se tým umisťuje na třetím místě. Jedinou kaňkou na jinak úspěšné sezoně je ztráta šance zahrát si kvalifikaci o 2.ČSL žen díky nízkému věku našich hráček.

Kadeti A hrající svou extraligu poměrně snadno procházejí celým průběhem soutěže. V podzimní části dostávají šanci mladší hráči a na výsledcích týmu je to znát. Vše směřuje ke konečnému play-off, které nemá jasného favorita. My, společně s týmem Havl.Brodu, Chomutova a JW Praha dotváříme čtveřici týmů, které by se měli utkat o madailová umístění. V semifinále narážíme na Chomutov. Tým kaučovaný Martinem Chmelíkem je však bezzubý a my jej porážíme jasně 9:1 po kvalitní hře jak v útoku tak v poli. Ve finále s Havl.Brodem rozhoduje jedna drobná chyba v zadním poli. Náš útok zastavují nadhazovači Hrochů. Po prohře 2:1 získáváme stříbrné medaile za 2.místo, což je největším úspěchem kadetů.

Muži zažívají skvělou sezonu. Z halového turnaje v Brně za velmi kvalitní účasti si odvážejí 3.místo a nechávají za sebou druholigové týmy Pardubic, Brna či reprezentaci žen. Domácí halový turnaj vyhrávají za účasti druholigových družstev. V sezoně postupujeme z krajské soutěže do kvalifikace, kde se chceme jasně poprat o postup do 2. ČSL mužů. V Interpoháru si pak přidáváme další zápasy. Díky losu JČ KP jej však nemůžeme odehrát kompletní. V Kvalifikaci o druhou ČSL mužů zažíváme veleúspěšný turnaj. Tým posílí Josef Novák (již stabilně hrající během celé sezony) a mladý argentinec Guido Silbert, t.č. žijící v Barceloně. Turnajem procházíme bez ztráty bodu. A porážíme i tým z 2. ligy Kostelec Tigers. Klub tak zaznamenává svůj největší úspěch, když jeden z týmů bude v roce 2010 hájit jeho barvy v národní soutěži dospělých.

Důležitý mezník zaznamenáváme také na půdě organizace. Získáváme pořadatelství Mistrovství Evropy juniorů. Díky této akci může klub opět vylepšit svůj stadion. Nová střecha na tribunu, světelná tabule, ozvučení, místnost pro komentátory, to jsou jen některé z nově dostavěných zdokonalení místní Shark’s Bay. Celá akce pak hostí týmy ČR, Izraele, Dánska a Chorvatska za bohatého doprovodného programu. Na týdenním turnaji se představí též 4 naši hráči: Pavel Čermák, Jakub Staněk, Kryštof Effenberk a Petr Frejlach. Petr Frejlach dostává šanci nadhazovat při Opening game, velký individuální úspěch zaznamenává Pavel Čermák jako nejlepší pálkař ME! Na turnaji také jako trenér nadhazovačů působí Jaroslav Korčák a spolu s týmem získává po prohře 3:2 ve finále s Dánskem stříbrné medaile.

Po sezoně se mírně přetváří tým mužů. Odchází Jan Chuchma, Petr Čížkovský a Pavel Čermák (studijní pobyt v USA). Novým hráčem je Lukáš Matourek z Trhových Svinů, tým byl pak během sezony doplněn místními odchovanci Jiřím Korčákem a Petrem Frejlachem.

2010
Od tohoto roku jde vše hodně rychle, především, co se týká množství soutěží, hráčů,
trenérů, proto zmíníme jen nejvýraznější momenty: Teeballisté skončili 2. v celoroční
republikové lize a na open M-ČR končí 6. Žáci odehráli celostátní extraligu a na M- ČR
končí 3. a získávají první bronz v této kategorii. Kadeti s přehledem vyhrávají krajskou
soutěž a dále hrají také republikovou extraligu, kde ve finále končí na 5. místě. Juniorky
s přehledem vyhrávají krajskou soutěž ale na kvalifikaci o 2. ligu žen končí na posledním
místě. Na open M-ČR juniorek získávají 4. místo. Junioři pak z open MČR přiváží za
skvělé 2. místo stříbrné medaile. Muži se udrželi ve 2. lize a nakonec získávají
celkové 5. místo.
2011
Nejcennější trofeje této sezóny: teeball- 5. místo na MČR, žákyně 6. místo na MČR, žáci
– 3. místo na MČR, Kadeti 6. místo na MČR, juniorky 4. místo na MČR, Junioři 3. místo na
MČR. Juniorky vyhrávají krajskou soutěž ale v kvalifikaci o vyšší soutěž se stále nedaří
uspět. Muži udrželi 5. místem pro další rok 2. národní ligu. Veronika Čermáková se
účastnila s reprezentací juniorek ČR Mistrovství světa juniorek v Jihoafrické republice.
2012
Teeballisté skončili v dlouhodobé soutěži na 3.místě a vybojovali postup na M-ČR. Toto
mistrovství se konalo v Ledenicích a Žraloci zde získávají 6. místo. Žáci skončili
v Extralize na 8. místě. Kadetky v dlouhodobé soutěži skončily na 5. místě, ve finálovém
turnaji pak získávají neoblíbené 4. místo. Kadeti skončili v celoroční lize na 3. místě a
stejné umístění získali i na MČR v Havlíčkově Brodě. Největším mládežnickým
úspěchem roku je bezesporu získání titulu Mistr ČR v kategorii juniorek i
juniorů. To se doposud žádnému týmu v ČR nepodařilo najednou v jednom roce.
Juniorky skončily ve 3. lize žen na 3. místě a postup do kvalifikace o 2. národní ligu si
vybojovaly vítězstvím v krajské soutěži. Na kvalifikaci bez jediného zaváhání zvládly
vítězně všechny zápasy a postupují do 2. ligy žen. Muži letos vyhráli základní skupinu a
postupují do nejvyšší soutěže – extraligy mužů ČR.
3 hráčky – Jana Borovková, Veronika Čermáková a Veronika Pecková byly vybrány a
zúčastnily se Mistrovství Evropy juniorek, které se konalo v Holandsku. Zde český

národní tým získal páté místo. 4 hráči – Petr Frejlach, Jakub Staněk, Jiří Korčák a Kryštof
Effenberk se s reprezentací zúčastnili Mistrovství světa juniorů v Argentině. Zde
s českým národním týmem reprezentovali naši republiku. Trenér Jarda Korčák se
zúčastnil s českou reprezentací jako skaut ME mužů, a dále následného přípravného
turnaje v americkém Chicagu.
V tomto roce jsme získali evropský grant z fondů OPVK, v rámci kterého jsme proškolili
20 škol a 100 pedagogických pracovníků, jak hrát softball při hodinách TV.

2013
V sezóně 2013 jsme hráli celkem 8 národních soutěží. Odehráli jsme 58 turnajů, 287
zápasů, 8 zimních soustředění, 3 letní
Nejmenší teebalisté hráli 2. národní ligu a tu jednoznačně vyhráli. Získali tak postup na
finálový turnaj o mistra ČR a zde obsadili 6. místo. Celou soutěž a řadu dalších
přátelských zápasů i akcí pro rodiče vedl nový trenér Michal Trtílek.
Žáci hráli také 2. národní  ligu žáků. Touto soutěží prošli rovněž jako  jednoznačný
vítěz. Na finálovém turnaji jsme pak vybojovali výborné 5. místo! S žáky jezdil na většinu
akcí trenér David Vašíček.
Kadetky se kvalifikací propracovaly do Extraligy kadetek – soutěže pro 5 nejlepších týmů
v ČR. Na finálovém turnaji však končí kadetky na 6. místě. Kadeti také hráli Extraligu
kadetů. Na finálovém turnaji končí v sezóně 2013 na 4. místě v ČR.   Trenéři Hana
Korčáková a Jiří Korčák.
Dalšími soutěžemi, které jsme hráli byly ligy juniorů a liga juniorek. V těchto soutěžích
končíme na 5. a 6. místě po základní skupině.
Extraliga mužů. Zde byli Žraloci nováčky a ani v jižních Čechách se dosud softballová
extraliga nehrála. Žraloci nakonec hrají play out, treý vyhrávají a tak se podařilo pro
Ledenice udržet nejvyšší českou dospělou soutěž i pro rok 2014. Trenérem je Jaroslav
Korčák.
Největším úspěchem byl tým žen- nováček 2. ligy žen. Zde si náš mladý tým, vedl velice
dobře a již postup do play –off 2. ligy byl mimořádným úspěchem. Žraločí ženy se
však dostaly až do finále – a to, v sérii 3:2, nakonec vyhrály! Ženy tedy strávily v 2.
lize pouze rok a již míří mezi českou softballovou elitu! V sezóně 2014 budou
Ledenice hrát jak mužskou, tak ženskou nejvyšší českou soutěž. Coachem žen byl
Jaroslav Maron.

2014
Ženský tým ve své premiérové sezóně v extralize předčil všechna očekávání a po
základní části obsadil třetí místo. V následném playoff se však nepodařilo ženám projít
přes čtvrtfinále a sezónu zakončily na pátém místě.
Muži se v extralize představili již v druhé sezóně. Po základní části skončili na šestém
místě. Splnili si tak svůj cíl hrát playoff. Bohužel i jejich cesta ve vyřazovacích bojích
skončila také již ve čtvrtfinále. Žraloci nestačili na pražské Tempo a celkově tedy
v extralize obsadili šesté místo. Muži navíc hráli český softballový pohár a zde vybojovali
skvělé 3. místo.
Žraloci jsou v sezóně 2014 jediným klubem v ČR, který hrál play-off nejvyšších dospělých
soutěží v ženách i v mužích!

Mezi další významné úspěchy patří účast v reprezentacích ČR:
Patrik Kopečný, Viktor Chuchma – MS juniorů Kanada, 8.místo
Jana Borovková, Veronika Čermáková – ME juniorek do 22 let, Bulharsko, 2. místo
Veronika Pecková, Natálie kalousková, Michaela Staňková, ME juniorek Holandsko, 1.
Místo
J. Korčák ME mužů, skaut 1. místo
V mládeži je třeba zmínit nové trenérské posily – pravidelně se zapojují Josef Ižof, Magda
Chytrová, Petr Borovka a další.

2015
Lze říci, že sezóna 2015 byla pro Žraloky Ledenice úspěšná. Důležité je udržení
nejvyšších celostátních soutěží dospělých – Extraligy žen a Extraligy mužů, dále pak
funkční B týmy jak u mužů, tak i u žen a výrazné prosazení nejlepších hráčů a trenérů
v českých reprezentacích.
Zde jsou nejlepší výsledky sezóny 2015:
Týmové úspěchy:
– Extraliga mužů – 7. místo v Extralize, tým muži A
– Český pohár mužů – 3. místo, tým muži A
– Extraliga žen – 6. místo v Extralize, tým ženy A
– 2. Liga muži – 4. místo , tým mužů B
– 3. Liga žen – 5. místo, tým žen B
– Extraliga juniorek – 9. místo, tým ženy B
– 2. Liga kadetek – jeden turnaj 3. místo, tým kadetek
– 2. Liga kadetů – 2. místo a 8. místo na finálovém turnaji o mistra ČR
– 2. Liga žáků – 2. místo a 5. místo na finálovém turnaji o mistra ČR
– Extraliga teeball – 5. místo a 4. místo na finálovém turnaji o mistra ČR
– Stříbrný superpohár v teeballu – 1. místo, postup na Zlatý mezinárodní
superpohár do Prahy – zde 10. místo

Individuální úspěchy:
– Jakub Hajný, Jonáš Hajný, Marek Volf – 1. místo na ME juniorů v softballu s
národním týmem ČR, juniorští Mistři Evropy 2015 (Most, ČR)
– Jaroslav Korčák – trenér národního týmu juniorů ČR a trenér národního
týmu mužů ČR v softballu, účast na ME juniorů 2015 (Most ČR) a účast na MS
mužů 2015 (Kanada)
– Veronika Pecková – Talent jihočeského kraje – ocenění, 3. místo na ME žen 2015
v softballu s národním týmem ČR (Holandsko) , účast na MS juniorek 2015 (USA)
s národním týmem ČR
– Natálie Kalousková – účast na MS juniorek 2015 (USA) s národním týmem ČR
– Aleš Pavel  – účast na MS juniorek 2015 (USA) s národním týmem ČR

– Patrik Kopečný – účast na MS mužů 2015 Kanada
– Petra Sestauberová – účast na světovém finále Little league kadetek 2015  (USA)

Další aktivity sezóny 2015:
– 3 halové předsezónní turnaje, mládež
– Výjezd týmu mužů na předsezónní turnaj do Belgie
– Výjezd týmu žen na předsezónní turnaj do Holandska
– Každý tým několik zimních a letní soustředění
– Letní soustředění na Hluboké nad Vltavou společně s roztleskávačkami Sharks
– Uspořádání jarní ligy ve slowpitchi pro veřejnost – celkem 7 týmů
– Vznik ledenického Fan klubu Žraloci
– Natáčení propagačního videa softball a roztleskávačky Ledenice
– Celoklubová dopalná
– První víkendové soustředění všech trenérů

2016
Sezóna 2016 se do historie ledenického softbalu zapíše jako mimořádně úspěšná! A
to díky třem skvělým výsledkům. Poprvé získali muži v Extralize medaili – bronzovu,
ženy získaly svou první extraligovou medaili – stříbrnou a junioři se stali Mistry ČR
2016! Tím se Ledenice stávají nejúspěšnějším softballovým klubem v ČR v roce 2016.
Zatím pouze velkému pražskému klubu Eagles Praha a Žralokům Ledenice se
podařilo v jednom roce získat v ženách i v mužích extraligové medaile. Ledenice mají
proto mimořádný důvod k oslavám.
Zde jsou další výsledky sezóny 2016:
Týmové úspěchy:
Český pohár mužů – 3. místo, tým muži A
Český pohár žen – 7. místo, tým žen A
2. Liga muži – 6. místo , tým mužů B
3. Liga žen – 4. místo, tým žen B
Eurolegue 2016 – mezinárodní soutěž – 6. místo, tým ženy B
2. Liga kadetů – 1. místo a 8. místo na finálovém turnaji o mistra ČR
2. Liga žáků – 2. místo a 8. místo na finálovém turnaji o mistra ČR
Extraliga teeball – 4. místo a 7. místo na finálovém turnaji o mistra ČR
Stříbrný superpohár v teeballu – 1. Místo

Individuální úspěchy:
Jakub Hajný, Jonáš Hajný, Marek Volf – 7. místo na Mistrovství světa juniorů v
softballu s národním týmem ČR,(Midland,USA)

Jaroslav Korčák – trenér národního týmu juniorů ČR a trenér národního týmu mužů
ČR v softballu, účast na MS juniorů 2016
Jonáš Hajný – Talent jihočeského kraje – ocenění
Veronika Pecková – 9. místo na Mistrovství světa žen 2016  v softballu s národním
týmem ČR (Kanada)
Micheala Staňková, Michaela Regnerová – 3. místo na Mistrovství Evropy juniorek
2016 (Španělsko) s národním týmem ČR
Michaela Pecková, Aleš Pavel  – 3. místo na Mistrovství Evropy juniorek do 23 let s
národním týmem ČR (Pardubice)
Patrik Kopečný , Jiří Korčák, Petr Frejlach, Jaroslav Breník- Mistři Evropy! ME mužů
2016, (Itálie)
Další aktivity sezóny 2016:

– 4 halové předsezónní turnaje, mládež a ženy
– týmy mužů A a B předsezónní turnaj Holandsko
– Každý tým několik zimních a letní soustředění
– Letní soustředění na Hluboké nad Vltavou společně s roztleskávačkami Sharks
– Uspořádání jarní ligy ve slowpitchi pro veřejnost – celkem 7 týmů
– Vznik ledenického Sharks bay klubu
– Přívesnický tábor 2016
– Dokončení a slavnostní zahájení provozu v novém clubhausu
– 4 měsíční pobyt v Ledenicích 2 reprezentantů národního týmu Argentiny
– První hostující hráčka z Linze za ženy A – Martina Lackner
– Celoklubová dopalná